(603) 7967 5821 / 5800 pasum@um.edu.my

SENARAI ALUMNI DI KALANGAN KAKITANGAN AKADEMIK PASUM

BIL

NAMA

PROGRAM ASASI SAINS

BATCH KEMASUKAN

1

Dr Nor Azlina Abd Aziz

2 tahun

85/86

2

Prof Madya Dr Nor Hashida Hashim

2 tahun

86/87

3

Prof Madya Dr Yusmin Mohd Yusof

2 tahun

87/88

4

Dr Ungku Ferwani Salwa Ungku Ibrahim

2 tahun

88/89

5

En Mohd Hilmi Jaafar                            

2 tahun

88/89

6

Datin Dr Norazlin Zainal

2 tahun

89/90

7

Dr Mazdida Sulaiman

2 tahun

89/90

8

Pn Hashlina Rusdi

2 tahun

90/91

9

Dr Mahanom Jalil

2 tahun

91/92

10

Dr Izlina Supa'at

2 tahun

92/93

11

Pn Maslenda Markom

2 tahun

92/93

12

Dr Mohd Zahurin Mohamed Kamali    

2 tahun

93/94

13

Dr Aisyah Hartini Jahidin

1 tahun

97/98

14

En Fakhrulrozi Hussain

1 tahun

99/00

15

En Amirul Mohamad Khairi Mannan

1 tahun

99/00

16

En Jedzry Fadzlin Jalaluddin

1 tahun

99/00

17

En Mohd Yahya Ahmad

1 tahun

99/00

18

Cik Azlina Puang

1 tahun

99/00

19

Pn Zuraini Kadir                                    

1 tahun

99/00

20

PM Dr Mohd Fakhrul Zamani Abd Kadir

1 tahun

2001/2002

21

Dr Nurshafiza Shahabudin

1 tahun

2001/2002

22

Pn Mahfuzah Yusoff                           

1 tahun

2001/2002

23

Dr Wan Adriyani Wan Ruzali

1 tahun

2002/2003

24

Dr Norli Anida Abdullah

1 tahun

2003/2004

25

Dr Zainal Abidin Ali

1 tahun

2005/2006

26

Dr Ahmad Danial Azzahari

1 tahun

2005/2006

27

En Hisham Safuan Mohamad Sukri

1 tahun

2009/2010

28

En Amirul Hakimi Baderus

1 tahun

2010/2011

BIL

NAMA

PROGRAM RPKJ

BATCH KEMASUKAN

1

Prof Madya Dr Faridah Sonsudin

2 tahun

84/85 

* NOTA: Mohon berhubung dengan Unit Alumni jika terdapat maklumat yang salah atau penambahan maklumat. Terima kasih.

BILANGAN ALUMNI PASUM MENGIKUT BAHAGIAN

BAHAGIAN

BILANGAN

BIOLOGI

6

FIZIK

9

KIMIA

8

MATEMATIK

6

JUM

29

EXCO PERSATUAN PELAJAR LEPASAN ASASI SAINS (PLAS)

Ahli Jawatankuasa Persatuan Pelajar Lepasan Asasi Sains (2021-2023)

                                                                                                                                                                              

NAMA

BATCH KEMASUKAN

JAWATAN

Dato' Seri Shahrul Ikram Yaakub

79/80

Penaung

YB Datuk Dr. Latiff Ahmad

79/80

Penasihat I

Dr. Mohd Rafi Daud

77/78

Penasihat II

Dato' Ir. Wan Nazari Wan Jusoh

78/79

Presiden

Ir. Hj. Ahmad Hilmi Hashim

80/81

Timbalan Presiden

Dato' Nazri Said

78/79

Naib Presiden

Roziah Abdul Wahab

79/80

Setiausaha Kehormat

Dr Nor Azlina Abdul Aziz

85/86

Bendahari Kehormat

Dato’ Ir. Hj. Ghazali Abu Hanifah

80/81

Ahli

Datin Dr. Yong Rafidah Abdul Rahman

81/82

Ahli

Rahatul Hairani Zainal Abidin

78/79

Ahli

Prof. Madya Dr. Sharifah Latipah Syed A. Kadir

79/80

Ahli

Dr. Hj. Zainuddin Harun

80/81

Ahli

Siti Fadzlun Md Razalli

79/80

Ahli

Datin Dr. Norazlin Zainal

89/90

Ahli

Hamidah Ibrahim

79/80

Ahli

Dr Norsyafiqah Yusoff

13/14

Ahli

Maisarah Saihun

16/17

Ahli

Anis Shahira Saadon

18/19

Ahli

Nurin Darwisyah Mohd Faizal

18/19

Ahli

Dr. Norzihan Abdullah

82/83

Auditor Dalaman

Mohd Izzudin Che Malik

08/09

Auditor Dalaman

Last Updated: 15/09/2021